Intel Core i7-14700K procesor 33 MB Smart Cache Krabica
Kód: PROINTCI70205Podrobný popis
Intel Core i7-14700K procesor 33 MB Smart Cache Krabica| Konfigurácia PCI Express | 2x8+1x4, 1x16+1x4 |
| Technológia tepelného monitorovania | Áno |
| Automatizovaný systém sledovania komodít (CCATS) | 740.17B1 |
| Segment trhu | Desktop |
| Dostupné možnosti začlenenia | Nie |
| Revízia rozhrania Direct Media Interface (DMI). | 4.0 |
| Teplotná špecifikácia | PCG 2020A |
| Nečinné stavy | Áno |
| Podpora inštrukčných sád | AVX 2.0, SSE4.1, SSE4.2 |
| Škálovateľnosť | 1S |
| Execute Disable Bit | Áno |
| Číslo ECCN | 5A992C |
| Verzia PCI Express slotov | 5.0, 4.0 |
| CPU konfigurácia (max) | 1 |
| Maximálny počet PCI Express liniek | 20 |
| Podmienky používania | PC/Client/Tablet, Pracovná stanica |
| Veľkosť balenia procesora | 45 x 37.5 mm |
| Generácia procesora | Intel Core i7-14xxx |
| Pätica procesora | LGA 1700 |
| Typ procesoru | Intel® Core™ i7 |
| Výrobca procesoru | Intel |
| Model procesoru | i7-14700K |
| Počet jadier procesora | 20 |
| Základná frekvencia výkonných jadier | 3,4 GHz |
| Maximálny počet DMI liniek | 8 |
| Výkonné jadrá | 8 |
| Maximálny výkon turbo režimu | 253 W |
| Prevádzkové režimy procesora | 64-bit |
| Krabica | Áno |
| Efektívne jadrá | 12 |
| Vrátane chladiča | Nie |
| Boost frekvencia výkonných jadier | 5,5 GHz |
| Verzia (stepping) | B0 |
| Typ vyrovnávacej pamäte procesora | Smart Cache |
| Základný výkon procesora | 125 W |
| Kódové označenie procesora | Raptor Lake |
| Počet vlákien procesora | 28 |
| Priepustnosť pamäte podporovaná procesorom (max) | 89,6 GB/s |
| Vyrovnávacia pamäť procesora | 33 MB |
| Procesor ARK ID | 236783 |
| Non-ECC | Áno |
| Maximálna interná pamäť podporovaná procesorom | 192 GB |
| Priepustnosť pamäte (max) | 89,6 GB/s |
| ECC | Áno |
| Typ pamätí podporované procesorom | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| Podpora pamäťových kanálov | Dvojkanálový |
| Status | Launched |
| Dátum uvedenia | Q4'23 |
| OpenCL verzia | 3.0 |
| HS kód | 8542310001 |
| Maximálna vnútorná pamäť | 192 GB |
| Obrazový výstup | eDP 1.4b, DP 1.4a, HDMI 2.1 |
| L2 cache | 28672 KB |
| Tjunction | 100 °C |
| Model integrovanej grafickej karty | Intel UHD Graphics 770 |
| Model diskrétnej grafickej karty | Nie je dostupné |
| DirectX verzia integrovaného grafického adaptéra | 12.0 |
| Samostatný grafický adaptér | Nie |
| Maximálne rozlíšenie integrovanej grafickej karty (DisplayPort) | 7680 x 4320 px |
| Základná frekvencia integrovaného grafického adaptéra | 300 MHz |
| Viacformátové kodeky | 2 |
| Maximálne rozlíšenie integrovaného grafického adaptéra (HDMI) | 4096 x 2160 px |
| Počet podporovaných obrazových výstupov (integrovaná grafika) | 4 |
| Obnovovacia frekvencia integrovaného grafického adaptéra pri maximálnom rozlíšení (DisplayPort) | 60 Hz |
| Podporované výstupy integrovanej grafickej karty | DisplayPort 1.4a, Embedded DisplayPort (eDP) 1.4b, HDMI 2.1 |
| Dynamická frekvencia integrovaného grafického adaptéra (max) | 1600 MHz |
| Obnovovacia frekvencia integrovaného grafického adaptéra pri maximálnom rozlíšení (HDMI) | 60 Hz |
| Maximálne rozlíšenie pri integrovanom grafickom adaptéri (eDP - Integrated Flat Panel) | 5120 x 3200 px |
| Obnovovacia frekvencia integrovaného grafického adaptéra pri maximálnom rozlíšení (EDP - Integrovaný Flat Panel) | 120 Hz |
| ID pre integrovaný grafický adaptér | 0xA780 |
| OpenGL verzia integrovaného grafického adaptéra | 4.5 |
| Počet výpočtových jednotiek | 32 |
| Integrovaný grafický adaptér | Áno |
| MBE | Áno |
| Intel Turbo Boost Max Technology 3.0 | Áno |
| Intel® Volume Management Device (VMD) | Áno |
| Technológia Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Áno |
| Intel® Standard Manageability (ISM) | Áno |
| Technológia Intel® Quick Sync Video | Áno |
| Technológia Intel® Turbo Boost | 2.0 |
| Intel® Thread Director | Áno |
| Intel Boot Guard | Áno |
| Technológia Intel® Virtualization (VT-x) | Áno |
| Intel® Deep Learning Boost (Intel® DL Boost) on CPU | Áno |
| Frekvencia Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 | 5,6 GHz |
| Intel® Gaussian & Neural Accelerator (Intel® GNA) 3.0 | Áno |
| Technológia Enhanced Intel® SpeedStep | Áno |
| Technológia Intel® Hyper Threading (Intel® HT Technology) | Áno |
| Technológia Intel® OS Guard | Áno |
| Technológia Intel® Clear Video HD (Intel® CVT HD) | Áno |
| Intel® 64 | Áno |
| Intel® Secure Key | Áno |
| Intel® AES New Instructions (Intel® AES-NI) | Áno |
| Technológia Intel® Control-flow Enforcement Technology (CET) | Áno |
| Technológia Intel® Virtualization - Directed I/O (VT-d) | Áno |
| Technológia Intel® Speed Shift Technology | Áno |
| Upozornenia | Ensure that the processor is adequately cooled to prevent overheating., Avoid shocks and drops so as not to damage delicate components., Do not touch the processor pins to avoid electrostatic damage. |
Dodatočné parametre
| Kategória: | Intel Core i7 processors |
|---|---|
| EAN: | 5032037278485 |
| Konfigurácia PCI Express: | 2x8+1x4, 1x16+1x4 |
| Technológia tepelného monitorovania: | Áno |
| Automatizovaný systém sledovania komodít (CCATS): | 740.17B1 |
| Segment trhu: | Desktop |
| Dostupné možnosti začlenenia: | Nie |
| Revízia rozhrania Direct Media Interface (DMI).: | 4.0 |
| Teplotná špecifikácia: | PCG 2020A |
| Nečinné stavy: | Áno |
| Podpora inštrukčných sád: | AVX 2.0, SSE4.1, SSE4.2 |
| Škálovateľnosť: | 1S |
| Execute Disable Bit: | Áno |
| Číslo ECCN: | 5A992C |
| Verzia PCI Express slotov: | 5.0, 4.0 |
| CPU konfigurácia (max): | 1 |
| Maximálny počet PCI Express liniek: | 20 |
| Podmienky používania: | PC/Client/Tablet, Pracovná stanica |
| Veľkosť balenia procesora: | 45 x 37.5 mm |
| Generácia procesora: | Intel Core i7-14xxx |
| Pätica procesora: | LGA 1700 |
| Typ procesoru: | Intel® Core™ i7 |
| Výrobca procesoru: | Intel |
| Model procesoru: | i7-14700K |
| Počet jadier procesora: | 20 |
| Základná frekvencia výkonných jadier: | 3,4 GHz |
| Maximálny počet DMI liniek: | 8 |
| Výkonné jadrá: | 8 |
| Maximálny výkon turbo režimu: | 253 W |
| Prevádzkové režimy procesora: | 64-bit |
| Krabica: | Áno |
| Efektívne jadrá: | 12 |
| Vrátane chladiča: | Nie |
| Boost frekvencia výkonných jadier: | 5,5 GHz |
| Verzia (stepping): | B0 |
| Typ vyrovnávacej pamäte procesora: | Smart Cache |
| Základný výkon procesora: | 125 W |
| Kódové označenie procesora: | Raptor Lake |
| Počet vlákien procesora: | 28 |
| Priepustnosť pamäte podporovaná procesorom (max): | 89,6 GB/s |
| Vyrovnávacia pamäť procesora: | 33 MB |
| Procesor ARK ID: | 236783 |
| Non-ECC: | Áno |
| Maximálna interná pamäť podporovaná procesorom: | 192 GB |
| Priepustnosť pamäte (max): | 89,6 GB/s |
| ECC: | Áno |
| Typ pamätí podporované procesorom: | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| Podpora pamäťových kanálov: | Dvojkanálový |
| Status: | Launched |
| Dátum uvedenia: | Q4'23 |
| OpenCL verzia: | 3.0 |
| HS kód: | 8542310001 |
| Maximálna vnútorná pamäť: | 192 GB |
| Obrazový výstup: | eDP 1.4b, DP 1.4a, HDMI 2.1 |
| L2 cache: | 28672 KB |
| Tjunction: | 100 °C |
| Model integrovanej grafickej karty: | Intel UHD Graphics 770 |
| Model diskrétnej grafickej karty: | Nie je dostupné |
| DirectX verzia integrovaného grafického adaptéra: | 12.0 |
| Samostatný grafický adaptér: | Nie |
| Maximálne rozlíšenie integrovanej grafickej karty (DisplayPort): | 7680 x 4320 px |
| Základná frekvencia integrovaného grafického adaptéra: | 300 MHz |
| Viacformátové kodeky: | 2 |
| Maximálne rozlíšenie integrovaného grafického adaptéra (HDMI): | 4096 x 2160 px |
| Počet podporovaných obrazových výstupov (integrovaná grafika): | 4 |
| Obnovovacia frekvencia integrovaného grafického adaptéra pri maximálnom rozlíšení (DisplayPort): | 60 Hz |
| Podporované výstupy integrovanej grafickej karty: | DisplayPort 1.4a, Embedded DisplayPort (eDP) 1.4b, HDMI 2.1 |
| Dynamická frekvencia integrovaného grafického adaptéra (max): | 1600 MHz |
| Obnovovacia frekvencia integrovaného grafického adaptéra pri maximálnom rozlíšení (HDMI): | 60 Hz |
| Maximálne rozlíšenie pri integrovanom grafickom adaptéri (eDP - Integrated Flat Panel): | 5120 x 3200 px |
| Obnovovacia frekvencia integrovaného grafického adaptéra pri maximálnom rozlíšení (EDP - Integrovaný Flat Panel): | 120 Hz |
| ID pre integrovaný grafický adaptér: | 0xA780 |
| OpenGL verzia integrovaného grafického adaptéra: | 4.5 |
| Počet výpočtových jednotiek: | 32 |
| Integrovaný grafický adaptér: | Áno |
| MBE: | Áno |
| Intel Turbo Boost Max Technology 3.0: | Áno |
| Intel® Volume Management Device (VMD): | Áno |
| Technológia Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT): | Áno |
| Intel® Standard Manageability (ISM): | Áno |
| Technológia Intel® Quick Sync Video: | Áno |
| Technológia Intel® Turbo Boost: | 2.0 |
| Intel® Thread Director: | Áno |
| Intel Boot Guard: | Áno |
| Technológia Intel® Virtualization (VT-x): | Áno |
| Intel® Deep Learning Boost (Intel® DL Boost) on CPU: | Áno |
| Frekvencia Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0: | 5,6 GHz |
| Intel® Gaussian & Neural Accelerator (Intel® GNA) 3.0: | Áno |
| Technológia Enhanced Intel® SpeedStep: | Áno |
| Technológia Intel® Hyper Threading (Intel® HT Technology): | Áno |
| Technológia Intel® OS Guard: | Áno |
| Technológia Intel® Clear Video HD (Intel® CVT HD): | Áno |
| Intel® 64: | Áno |
| Intel® Secure Key: | Áno |
| Intel® AES New Instructions (Intel® AES-NI): | Áno |
| Technológia Intel® Control-flow Enforcement Technology (CET): | Áno |
| Technológia Intel® Virtualization - Directed I/O (VT-d): | Áno |
| Technológia Intel® Speed Shift Technology: | Áno |
| Upozornenia: | Ensure that the processor is adequately cooled to prevent overheating., Avoid shocks and drops so as not to damage delicate components., Do not touch the processor pins to avoid electrostatic damage. |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
